Udivuje mne rozhodnutí Obce

Do tohoto fóra můžete směřovat Vaše dotazy a připomínky na zastupitelstvo, radu nebo obecní úřad.

Udivuje mne rozhodnutí Obce

Příspěvekod Miraz » pát 16. čer 2017 13:00:47

Zdravím Vás spoluobčané.
Již je to dlouho co obec prodala zahradu vedle domu mých rodičů. Tento názor Vám píši sem proti vůli mých rodičů. Rodiče zažádali o koupě o zahrady vedle domu, který naše rodina obývá již sedmdesát let možná i více. No přihlásili se o ten pozemek i naši sousedé. Samo sebou naši byli zaskočeni a tak se to řešilo s obcí. I přes dodání veškerých dokumentů všechny legálně, spořádaně chronologicky za sebou každému zastupiteli , že podél domu vede plyn a jsou okna ke kuchyni,ložnici a koupelny a obec rozhodla prodat pozemek obálkovou metodou. OK a tohle rozhodnutí se mi nelíbilo, že obec rozhodla prodat pozemek sousedům. Škoda že se zrušilo v roce 2014 výdržné právo nebo jak se to jmenovalo. Jelikož tento pozemek užívala má rodina celou dobu a má tam ten plyn i s okny, měla se obec rozhodnout jinak.Byl i návrh prodat pozemek půl na půl ale sousedé nesouhlasili. Nyní jsou akorát se sousedy problémy a má rodina má zadělané okna , tudíž když jdeme do kuchyně ,ložnice nebo do koupelny musíme rozsvítit. Dále zamezen přístup k plynu , sousedé si to celé ohradili betonovou zdí a to přímo na plynové trase k přípojce před domem. Plynařům se to nelíbí jelikož tam není dodržen 1m ochranné zóny a hrozí nám odstřihnutím od plynu (plynem topíme a máme na něj napojen plynový sporák). To by znamenalo předělání celého domu na elektro systém ale to je otázka stavebního úřadu Drnholec, pokud tuto zatím černou stavbu (dodatečně ohlášenou ) nenařídí demolici. Dále i v zadu ze strany hostinec Adéla máme také postavenou zeď ale přímo zeď naráží na přípojku plynové trasy k plynovému kotlu co máme v domě. Sečteno podtrženo moji rodiče se brání díky špatnému rozhodnutí obce. Vím že soudit je lehké ale tohle by se v obcích stávat nemělo ale stává. Obec by se měla starat o obec a žití v obci v harmonii a tímto se ta harmonie narušila. Nemyslíte ?
Co třeba další chyba z mého hlediska. Nastal prodej předzahrádek apod. Naši koupili předzahrádku a za barákem vjezdy ale nenapsala prodej pozemku s břemenem kde ve předu máme Elektrický sloup a za barákem vodu . To to taky pochybení a myslím, že jich bude více v obci. Tohle jsou základní věci mi příjde a řeší se spíš věci jiné než důležité. Třeba vím , že pan Malásek chtěl koupit podél jeho pozemku nudličku aby se staral o trávník u toho a tam říkali, že to prodají ale s břemenem jelikož tam jsou sítě. Proč to neudělali i u nás když je tam sloup a vzadu voda ?
To je asi tak vše dlouho mne štve jak slyším z různých stran různé názory tak tady máte můj úhel pohledu. A ještě jednou Nečekal bych takovou ,,školáckou,, chybu o prodeji té zahrady . Když návrh půl na půl sousedé zavrhli a má rodina na to kývla, že by se vzdala té půlky. To už něco svědčí o tom rozhodnutí ne ?

Děkuji

Miroslav Zeman ml.

těším se na Vaše reakce.
Miraz

Re: Udivuje mne rozhodnutí Obce

Příspěvekod Adam Hruza » ned 02. črc 2017 19:31:36

Ahoj,
nemyslím si, že by obec rozhodla špatně. Účastníky jsem několikrát vyzýval, aby se dohodli - což se neuskutečnilo.
Bylo by ale vhodné Miro uvést veškeré další okolnosti - konkrétně proč vůbec o ten pozemek sousedé projevili zájem, na žádosti trvali, a tím pádem došlo k obálkové metodě. Trošku se mi nelíbí, že popisuješ, že Vy máte zadělaná okna - ale už jsi nenapsal, že rodiče koupili pozemek, který Vaši sousedé dlouhá léta užívali jako zahradu a tímto bohužel celý spor vznik. Takže nikoliv rozhodnutí špatné rozhodnutí obce ...

Ad 2) věcná břemena
VO u pana Maláska je ve vlastnictví obce, tudíž to obec může vyřešit po svém např. věcným břemenem.
Sloup el. vedení je ve vlastnictví spol. E.ON.
Napiš mi, kde by měl být ten vodovodní řad - dle mých informací i informací z VaK a.s. (jenž je majitelem řadu) je řad umístěn v komunikaci, takže nerozumím Tvé připomínce - silnice neprodáváme.

PS: Omlouvám se za pozdější reakci, mám zlomenou pravou klíční kost a psaní není zrovna veselá a rychlá záležitost v tomto stavu.
Adam Hruza

Příspěvekod Miraz » pon 03. črc 2017 16:50:31

Super odpověď :)
Předem děkuji za vyjádření i přes Tvůj zdravotní stav.

Ano účastníky jsi vyzval a moje rodina kývla půl na půl a Škarvadovi ne(další důvod proč to prodat našim). Nejlépe kdyby jsme jí dali zpět ten zadek co rodiče koupili a pak by se vzdala té již prodané zahrady s okny a plynem.
Proč o to projevili zájem ? Hned řeknu. Otec se začal zajímat o své pozemky a zjistil, že mu nic nepatří vedle domu a ani ta zahrada, tak začal jednat. Majitel těch pozemků vedle Adély to nechtěl prodat zvlášť, a tak otec se nabídl teda, že to koupí celé s tím , že než se to dořeší a začne se jednat o prodeji, tak půjde za sousedkou a řekne jí, že se to bude kupovat, že to koupíme a pak jim to prodáme jako půlku. Jenomže někdo byl rychlejší a doneslo se to ke Škarvadům než se vůbec řešila prodej. Na to paní Škarvadová doběhla na moji mamku a začala jako jak si to představujeme atd. prostě po mamce vyjela. Měla přijít normálně a optat se, hele proč to kupujete bez mého vědomí .Když by přišla slušně, tak by rodiče jednali slušně , tak jak měli v plánu než se to bude kupovat tak to koupit na půl. No tak se táta naštval a koupil to celé. Když už paní Škarvadová kupovala ten dům věděla o tom , že ten zadek není její a měla se o to starat, že to její není a teď budu kecat ale koupila ten dům před 7 lety ? Nevím přesně kdy, No podle mne když kupuješ barák tak se zajímáš za co jsi vše zaplatil atd. Paní Škarvadová to musela vědět že to její není a nebo mohla být podvedena prodejcem, nevím jak to koupila kupní smlouvu jsem neviděl,nemohu soudit.
Jinak sousedé Škarvadovi to nevyužívali jako zahradu ale skládku cihel(napaletované) a zarostlého bordelu, jen část toho pozemku tam měli dětské vybavení pro své děti.
Veškeré orgány kde jsem byl mi řekli, že pochybila obec a že takovou prodej neměla uskutečnit. Říkají to veškeré orgány kde jsem se ptal jen stavební Drnholec a Obec Novosedly říkají , že to udělali správně.

OK o tom el. vedení jsi mne teda vyvedl z omylu..
Ta voda máme tam přípojku hned tak metr od zdi vzadu . Železný dekl.

Díky Mira.
Miraz

Příspěvekod Miraz » pon 10. črc 2017 19:37:34

POHODA ! 750 shlédnutí a problém nevyřešen. Jen odpověď od Adama . Co další názory ? Nejsou ? Všichni mají rádi svůj klid a nebudou radši do toho rýpat ! Super To jsem čekal. Smutné smutné smutné . A ten koho se to týká se ani neobhájí ? Hmmm Charakter. No Coment, uzavírám toto téma na NOVOSEDELSKÉM foru. Nebudu nadále kontrolovat tak intenzivně jestli někdo odpověděl. Žádná reakce mě dala jasnou odpověď.
Miraz

Zpět na Obec Novosedly